Tel.: 887 24 86 43  

887 24 86 44  

kadra

Kadra przedszkola FIQMIKU to zespół świetnie wykwalifikowanych i przygotowanych do pracy z małymi dziećmi najlepszych pedagogów. Realizując program przedszkola korzystają oni z nowoczesnych metod pedagogiki, ale także sięgają po autorskie pomysły. Nauczyciele naszego przedszkola pracują z wielkim zaangażowaniem, dbają o bezpieczeństwo i zdrowie wychowanków, otaczają podopiecznych troską, ciepłem i uśmiechem. Każdego dnia z entuzjazmem i pomysłowością uczą, wyjaśniają, inspirują, jednocześnie pozostawiając przestrzeń na odkrycia i własną twórczość dzieci.
linia_pozioma_dot300

magdalena smolis

Magdalena Smolis-Pietrzak

Dyrektor Przedszkola FIQMIKU; absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach o kierunku biologia ze specjalnością nauczycielską oraz studiów podyplomowych o kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie; absolwentka studiów podyplomowych o kierunku Organizacja i Zarządzanie Oświatą na Uczelni Łazarskiego w Warszawie; uczestniczka licznych kursów doskonalących pracę nauczyciela tj. „Bajkoterapia”, „Rosnę w zabawie” czy „Metody Dennisona w Edukacji”. Nauczyciel kochający pracę z dziećmi i czerpiący z niej wiele inspiracji do dalszego działania. Jej motto: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu”. -Konfucjusz- Email: dyrekcja@fiqmiku.pl

linia_pozioma_dot300

aleksandra

Aleksandra Bąk

Nauczyciel w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach o kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego. Nauczyciel kontraktowy; znakomity lektor; świetnie wykwalifikowany pedagog oddany pracy z dziećmi; odpowiedzialny, cierpliwy i serdeczny, dbający o to, by wszystkie dzieci czuły się w przedszkolu kochane. Jej motto: „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.” -Antoine de Saint-Exupery-

linia_pozioma_dot300

ewa

Ewa Zakrzewska

Nauczyciel w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ze specjalizacją Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca z dziećmi są dla niej inspiracją i potwierdzeniem, że najważniejsze są słowa i gesty, które pozornie małe tak naprawdę nadają sens naszemu życiu. Jej pasją jest muzyka, film, jazda na rowerze oraz rysowanie.

linia_pozioma_dot300

anna_w

Anna Bidiuk

Nauczyciel w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Wyższej Szkoły Wszechnicy Polskiej w Warszawie, na wydziale Filologii i wydziale Pedagogiki o specjalności Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna; serdeczna, ciepła i z pięknym uśmiechem na co dzień, bardzo lubiana zarówno przez dzieci jak i przez rodziców. Uważa, że idealny nauczyciel powinien być osobą szczęśliwą, spełniona w swoim zawodzie, która ma w sobie wiele cierpliwości, a równocześnie zaraża swoją kreatywnością i pomysłowością. Bardzo lubi podróże, kino, teatr, dobrą książkę, w wolnej chwili biega, pływa i jeździ na rowerze. Jej marzenie to ciągły rozwój i nowe odkrycia.

linia_pozioma_dot300

paulina

Paulina Wiśniewska

Nauczyciel w Przedszkolu FIQMIKU; pedagog specjalny, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie ze specjalnością pedagogika wczesnoszkolna. Spełnia się pracując z dziećmi. Uważa, że nauczyciel powinien podchodzić do swojej pracy z pasją, zaangażowaniem oraz kreatywnością. Uwielbia podróże, jest zakochana w Mazurach.

linia_pozioma_dot300

karolina

Karolina Tomczyk

Asystentka nauczyciela w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie o specjalności Psychologia; harcerka, komendantka Szczepu 54 WDHiZ; opiekunka dzieci na licznych obozach i wyjazdach. Jej pasją jest śpiew, gra na gitarze i rysowanie. Bardzo lubi pracę z dziećmi i ze spokojem i troskliwością realizuje się w kreowanych dla nich grach i zabawach. Od 8 lat z powodzeniem bierze udział w turniejach ultimate frisbee.

linia_pozioma_dot300

dominika

Dominika Jacewicz

Asystentka nauczyciela w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Uczelni Wyższej w Olsztynie o specjalizacji Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna; doświadczenie zdobywała pracując w przedszkolu z dziećmi w różnym wieku, jak również podczas studenckich praktyk z programu Erasmus w Hiszpanii. Praca z dziećmi daje jej wielką satysfakcję i radość, stając się nie tylko zawodem, ale i pasją. W łatwy sposób nawiązuje kontakt z dziećmi, podziwia ich spontaniczność i entuzjazm, jej priorytetem jest poznanie dzieci, zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa i stworzenie dogodnych warunków do wszechstronnego rozwoju. Lubi literaturę fantastyczną, uwielbia domowe wypieki, jej marzeniem są podróże, poznawanie nowych ludzi, ich obyczajów i kultury. Jej motto to: „ Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.” -Janusz Korczak-

linia_pozioma_dot300

justyna

Justyna Litwiniuk

Asystentka nauczyciela w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wydziału o kierunku Pedagogika przedszkolna oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, wydziału Pedagogika.

linia_pozioma_dot300

joanna

Joanna Próchniak

Asystentka nauczyciela w Przedszkolu FIQMIKU; studentka SGGW na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca z dziećmi jest jej pasją i uwielbia patrzeć na rozwój dziecka i wspierać jego ciekawość świata. Lubi troszczyć się o zwierzęta. Jest członkiem wolontariatu, a każdą wolną chwilę spędza na rozwijaniu swoich pasji i kształceniu.

linia_pozioma_dot300

agnieszka_d

Agnieszka Dubiel

Lektor języka angielskiego w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych, Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim i Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy Uniwersytetu Warszawskiego; studentka specjalności Edukacja Początkowa i Terapia Pedagogiczna Dzieci z Trudnościami w Uczeniu się na Uniwersytecie Warszawskim; kreatywny, entuzjastyczny i pomysłowy nauczyciel; lektor języka angielskiego z 13-letnim doświadczeniem w pracy zarówno małymi dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi; pracujący zarówno w Polsce, jak i w USA i Anglii. Nauczyciel mianowany, laureatka nagrody Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz udział w projekcie „Praktyki Pedagogiczne Drogą do Innowacyjnego Szkolnictwa”. Założycielka Szkoły i autorka Metody Lingua A+ dla dzieci w wieku przedszkolnym. Obecnie współpracuje z kilkoma szkołami językowymi. Pragnie, aby zajęcia były dla dzieci przyjemną zabawą, a język angielski naturalnym sposobem porozumiewania się.

linia_pozioma_dot300

bartek

Bartosz Wojtaś

Nauczyciel gimnastyki i instruktor zajęć z piłki nożnej w Przedszkolu FIQMIKU; absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie; instruktor gimnastyki korekcyjnej i pływania; od 11 lat kierownik obozów sportowych dla dzieci i młodzieży, wychowawca i trener na licznych letnich koloniach; instruktor narciarstwa na zimowych obozach; radosny, dowcipny, entuzjastyczny, optymistyczny, uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i rodziców. W przedszkolach i szkołach pracuje już od 6 lat, praca z dziećmi daje mu możliwość dzielenia się wiedzą i obserwowania, jak dzieci się rozwijają, a to sprawia mu najwięcej radości.

linia_pozioma_dot300

maria

Maria Komorek

Nauczyciel zająć muzycznych w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie fortepianu oraz Akademii Świętokrzyskiej na kierunku Edukacja Artystyczna W Zakresie Edukacji Muzycznej. Od dwudziestu paru lat pracuje z dziećmi i młodzieżą ucząc je grać na fortepianie, wychowując poprzez muzykę, a także prowadząc zajęcia muzyczno-rytmiczne. Uważa, że jej powołaniem jest przekazywanie wiedzy z zakresu teorii i historii muzyki, nauka śpiewu, gry na pianinie, keyboardzie, flecie, dzwonkach czy różnorodnych instrumentach perkusyjnych. Na jej zajęciach kontakt ze sztuka to świetna zabawa, a nienamacalna dla dzieci muzyka ilustrowana jest pracami plastycznymi i pracą ciała. Stale podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności biorąc udział w warsztatach, szkoleniach i kursach t.j. pedagogika instrumentalna na Akademii Muzycznej, Autorski program kursu prof. Piotra Lacherta „Methode Creative pour piano”, Kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej, Sensoterapia oraz Terapia Ręki i Stopy. Umiejętne wprowadzenie dzieci w świat muzyki poprzez zabawę i wspomaganie ich rozwoju to jej pasja.

linia_pozioma_dot300

beata

Beata Bigda

Doświadczony logopeda, specjalista od glottodydaktyki wykształcony w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie; absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki w Rzeszowie z tytułem magistra pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej; absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalności pedagogika specjalna; animator i członek Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Zabawy KLANZA. W pracy z dziećmi kieruje się zasadą „Ucząc bawić, bawiąc uczyć”, co znajduje odbicie w sposobie prowadzenia zajęć i licznych autorskich pomocach dydaktycznych oraz grach edukacyjnych, za którymi dzieci wprost przepadają.

linia_pozioma_dot300

pani_psycholog

Elżbieta Rakowska

Psycholog, doświadczona specjalistka w sprawach rozwoju małego dziecka i pomocy wychowawczej rodzinie. Współtwórczyni Ośrodka Rozwoju Dziecka przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym oraz Centrum Edukacji Małego Dziecka. Specjalistka w terapii baśnią. Wieloletni wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadziła także warsztaty umiejętności wychowawczej dla rodziców w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej TOP. Obecnie pracuje jako psycholog w warszawskich prywatnych przedszkolach. Prowadzi także konsultacje wychowawcze w domu pacjentów. Pracuje zawsze z pasją i życzliwością. Prywatnie mama dorosłych dzieci i szczęśliwa babcia dwójki wnuków.

linia_pozioma_dot300

W naszym przedszkolu istnieje możliwość odbycia studenckich praktyk w zakresie pedagogiki przedszkolnej.