Tel.: 887 24 86 43  

887 24 86 44  

kadra

Kadra przedszkola FIQMIKU to zespół świetnie wykwalifikowanych i przygotowanych do pracy z małymi dziećmi najlepszych pedagogów. Realizując program przedszkola korzystają oni z nowoczesnych metod pedagogiki, ale także sięgają po autorskie pomysły. Nauczyciele naszego przedszkola pracują z wielkim zaangażowaniem, dbają o bezpieczeństwo i zdrowie wychowanków, otaczają podopiecznych troską, ciepłem i uśmiechem. Każdego dnia z entuzjazmem i pomysłowością uczą, wyjaśniają, inspirują, jednocześnie pozostawiając przestrzeń na odkrycia i własną twórczość dzieci.
linia_pozioma_dot300

magdalena smolis

Magdalena Smolis

Dyrektor Przedszkola FIQMIKU; absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach o kierunku biologia ze specjalnością nauczycielską oraz studiów podyplomowych o kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie; absolwentka studiów podyplomowych o kierunku Organizacja i Zarządzanie Oświatą na Uczelni Łazarskiego w Warszawie; uczestniczka licznych kursów doskonalących pracę nauczyciela tj. „Bajkoterapia”, „Rosnę w zabawie” czy „Metody Dennisona w Edukacji”. Nauczyciel kochający pracę z dziećmi i czerpiący z niej wiele inspiracji do dalszego działania. Jej motto: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu”. -Konfucjusz- Email: dyrekcja@fiqmiku.pl

linia_pozioma_dot300

alicja

Alicja Fic

Nauczyciel w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Studium Pedagogicznego; trener umiejętności poznawczych na wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego; specjalistka od rozwoju inteligencji emocjonalnej, treningów skutecznego uczenia się z wykorzystaniem nowoczesnych technik, szybkiego czytania, twórczego myślenia i umiejętności tworzenia mapy myśli. Doświadczenie zawodowe zdobyła prowadząc treningi koncentracji i radzenia sobie ze stresem dla młodych zawodników klubów sportowych. W pracy z dziećmi największą radość sprawia jej obserwowanie postępów i osiągnięć jej podopiecznych. Czas wolny poświęca na podróże, które są okazją do odkrywania różnorodności świata i uczenia się tolerancji dla innych kultur.

linia_pozioma_dot300

aleksandra

Aleksandra Bąk

Nauczyciel w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach o kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego. Nauczyciel kontraktowy; znakomity lektor; świetnie wykwalifikowany pedagog oddany pracy z dziećmi; odpowiedzialny, cierpliwy i serdeczny, dbający o to, by wszystkie dzieci czuły się w przedszkolu kochane. Jej motto: „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.” -Antoine de Saint-Exupery-

linia_pozioma_dot300

joanna

Joanna Średnicka

Nauczyciel w Przedszkolu FIQMIKU, absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacji Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz Wydziału Polonistyki na specjalizacji literaturoznawczej i językoznawczej; opanowana, cierpliwa, sumienna, z łatwością nawiązuje kontakt z dziećmi, jest przez nie bardzo lubiana. Z wielką troską i wrodzoną łagodnością buduje atmosferę, w której dzieci czują się swobodnie. Fascynują ją koty, a jej pasją jest decoupage.

linia_pozioma_dot300

anna_w

Anna Wierzbowicz

Nauczyciel w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Wyższej Szkoły Wszechnicy Polskiej w Warszawie, na wydziale Filologii i wydziale Pedagogiki o specjalności Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna; serdeczna, ciepła i z pięknym uśmiechem na co dzień, bardzo lubiana zarówno przez dzieci jak i przez rodziców. Uważa, że idealny nauczyciel powinien być osobą szczęśliwą, spełniona w swoim zawodzie, która ma w sobie wiele cierpliwości, a równocześnie zaraża swoją kreatywnością i pomysłowością. Bardzo lubi podróże, kino, teatr, dobrą książkę, w wolnej chwili biega, pływa i jeździ na rowerze. Jej marzenie to ciągły rozwój i nowe odkrycia.

linia_pozioma_dot300

małgorzata

Małgorzata Cyran

Nauczyciel w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku pedagogika przedszkolna. Nauczyciel kontraktowy; lektor języka angielskiego. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Posiada wykształcenie muzyczne, umie grać na pianinie i z przyjemnością odkrywa przed dziećmi świat muzyki; życzliwa, uśmiechnięta, z łatwością zjednuje sobie serca przedszkolaków.

linia_pozioma_dot300

ania

Anna Kowalewska

Nauczyciel w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Języka Niemieckiego w Warszawie; studentka Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim; świetny lektor niemieckiego i angielskiego; jej pasją jest nauczanie języków obcych oraz praca z dziećmi; odpowiedzialna, komunikatywna, rzetelna, entuzjastyczna; dba o oryginalność, efektywność i atrakcyjność prowadzonych przez siebie zajęć. Lubi dobre kino oraz teatr, a w wolnej chwili maluje. Jej motto to: „Szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim”.

linia_pozioma_dot300

karolina

Karolina Tomczyk

Asystentka nauczyciela w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie o specjalności Psychologia; harcerka, komendantka Szczepu 54 WDHiZ; opiekunka dzieci na licznych obozach i wyjazdach. Jej pasją jest śpiew, gra na gitarze i rysowanie. Bardzo lubi pracę z dziećmi i ze spokojem i troskliwością realizuje się w kreowanych dla nich grach i zabawach. Od 8 lat z powodzeniem bierze udział w turniejach ultimate frisbee.

linia_pozioma_dot300

ewa

Ewa Zakrzewska

Asystentka nauczyciela w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ze specjalizacją Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca z dziećmi są dla niej inspiracją i potwierdzeniem, że najważniejsze są słowa i gesty, które pozornie małe tak naprawdę nadają sens naszemu życiu. Jej pasją jest muzyka, film, jazda na rowerze oraz rysowanie.

linia_pozioma_dot300

beata

Beata Domagała

Asystentka nauczyciela w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Wydziału Pedagogicznego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie ze specjalizacją Pedagogiki resocjalizacyjnej oraz Pedagogiki społeczno- kulturowej. W pracy z dziećmi najbardziej ceni sobie ich uśmiech. Najważniejsze wartości, jakie stara się pielęgnować to: empatia, umiejętność słuchania, otwartość, chęć niesienia pomocy, bezinteresowność oraz cierpliwość. Jej pasją jest taniec.

linia_pozioma_dot300

agnieszka_d

Agnieszka Dubiel

Lektor języka angielskiego w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych, Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim i Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy Uniwersytetu Warszawskiego; studentka specjalności Edukacja Początkowa i Terapia Pedagogiczna Dzieci z Trudnościami w Uczeniu się na Uniwersytecie Warszawskim; kreatywny, entuzjastyczny i pomysłowy nauczyciel; lektor języka angielskiego z 13-letnim doświadczeniem w pracy zarówno małymi dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi; pracujący zarówno w Polsce, jak i w USA i Anglii. Nauczyciel mianowany, laureatka nagrody Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz udział w projekcie „Praktyki Pedagogiczne Drogą do Innowacyjnego Szkolnictwa”. Założycielka Szkoły i autorka Metody Lingua A+ dla dzieci w wieku przedszkolnym. Obecnie współpracuje z kilkoma szkołami językowymi. Pragnie, aby zajęcia były dla dzieci przyjemną zabawą, a język angielski naturalnym sposobem porozumiewania się.

linia_pozioma_dot300

bartek

Bartosz Wojtaś

Nauczyciel gimnastyki i instruktor zajęć z piłki nożnej w Przedszkolu FIQMIKU; absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie; instruktor gimnastyki korekcyjnej i pływania; od 11 lat kierownik obozów sportowych dla dzieci i młodzieży, wychowawca i trener na licznych letnich koloniach; instruktor narciarstwa na zimowych obozach; radosny, dowcipny, entuzjastyczny, optymistyczny, uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i rodziców. W przedszkolach i szkołach pracuje już od 6 lat, praca z dziećmi daje mu możliwość dzielenia się wiedzą i obserwowania, jak dzieci się rozwijają, a to sprawia mu najwięcej radości.

linia_pozioma_dot300

aleksandra_g

Aleksandra Gewald

Nauczyciel rytmiki w Przedszkolu FIQMIKU.

linia_pozioma_dot300

beata

Beata Bigda

Doświadczony logopeda, specjalista od glottodydaktyki wykształcony w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie; absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki w Rzeszowie z tytułem magistra pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej; absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalności pedagogika specjalna; animator i członek Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Zabawy KLANZA. W pracy z dziećmi kieruje się zasadą „Ucząc bawić, bawiąc uczyć”, co znajduje odbicie w sposobie prowadzenia zajęć i licznych autorskich pomocach dydaktycznych oraz grach edukacyjnych, za którymi dzieci wprost przepadają.

linia_pozioma_dot300

pani_psycholog

Elżbieta Rakowska

Psycholog, doświadczona specjalistka w sprawach rozwoju małego dziecka i pomocy wychowawczej rodzinie. Współtwórczyni Ośrodka Rozwoju Dziecka przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym oraz Centrum Edukacji Małego Dziecka. Specjalistka w terapii baśnią. Wieloletni wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadziła także warsztaty umiejętności wychowawczej dla rodziców w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej TOP. Obecnie pracuje jako psycholog w warszawskich prywatnych przedszkolach. Prowadzi także konsultacje wychowawcze w domu pacjentów. Pracuje zawsze z pasją i życzliwością. Prywatnie mama dorosłych dzieci i szczęśliwa babcia dwójki wnuków.

linia_pozioma_dot300

W naszym przedszkolu istnieje możliwość odbycia studenckich praktyk w zakresie pedagogiki przedszkolnej.